Що визначає вартість дизайн-проекту

Як часто від потенційних замовників доводиться чути питання про те, чому одні і ті ж послуги, частенько навіть роботи по виконанню одного і того ж переліку креслень, коштують по-різному. Чому ж один архітектор-дизайнер оцінює свою роботу в $10, а інший в $100 за квадратний метр?

На вартість дизайн-проекту впливає безліч чинників, які можна розділити на декілька груп.

Об'єктивні чинники

Перша група чинників найбільш зрозуміла і піддається об'єктивній оцінці:

  • Площа об'єкту
  • Кількість креслень що входять в проект
  • Кількість виїздів по підбору обробних матеріалів
  • Наявність і якість 3D візуалізації
  • Термін виконання проекту
  • Розташування об'єкту


Площа об'єкту. Думаю, зрозуміло, що чим більше площа об'єкту, тим більше вартість робіт за проектом і тим менше коштує один квадратний метр проекту. Викликано це тим, що кількість зустрічей для обговорення проекту, виїздів по підбору матеріалів, часу, проведеного за комп'ютером, - для об'єкту площею в 50 метрів і для об'єкту площею в 100-150 метрів розрізняється не в 2-3 рази, а відсотків на 30. Тому архітектор-дизайнер і може зробити знижку від вартості роботи за великий об'єм. Або збільшити вартість робіт при маленькій площі.

Що таке кількість креслень і як це впливає на вартість? Для того, щоб зробити достатньої якості ремонт в квартирі, достатні 5-7 основних креслень і бригади кваліфікованих будівельників. Дуже хороший і досвідчений виконроб може зробити прийнятний ремонт на підставі дизайн-плану і плану монтажу.

Але для того, щоб в результаті вийшов цікавий, індивідуальний і обов'язково зручний, комфортний інтер'єр необхідна чимала кількість креслень (від 20), планів, розрізів, деталей, безліч ескізів, візуалізації, специфікацій і так далі. На розробку 5-7 і 25-50 креслень архітектор-дизайнер витрачає різну кількість часу.

Важливим чинником, що визначає вартість проекту, є і час, витрачений на підбір обробних матеріалів. Кількість виїздів залежить від складності проекту: так, проект з 5-7 креслень навряд чи зажадає більше шести виїздів. Об'ємні ж проекти, з глибоким опрацюванням деталей включають 10 і більше виїздів. Інколи буває і цілком навпаки, якщо дизайн-проекту, як такого нема, але є тільки тільки основна концепція, ідея, то більшість рішень прийдеться приймати по місцю, отже на це піде багато часу та зусиль.

Замовник, чітко представляючий кінцевий результат проекту, економить час архітектора, витрачений на підбір матеріалу, а, отже, береже і свій бюджет. Звичайно, якщо клієнтові складно точно сформулювати свої побажання відносно стилю і бюджету, досвідчений архітектор-дизайнер зможе це з'ясувати. Але на такі з'ясування будуть згаяні час і сили. Прогнозуючи ситуацію, досвідчений архітектор-дизайнер і цю складність або простоту закладає у вартість проекту. Як мовиться, будь-який каприз за ваші гроші.

3D візуалізація з одного боку полегшує життя і роботу архітектора-дизайнера - вона переносить образ, народжений фантазією архітектора, на монітор комп'ютера або аркуш паперу, що дає можливість ще раз уточнити, наскільки точно архітектор-дизайнер інтер'єру розуміє свого замовника. Більш того, наявність картинки дисциплінує обох: Не дає відхилитися від вибраного стильового рішення, і, як компас, веде і замовника і архітектора до пункту призначення.

З іншого боку, створення 3D візуалізації - процес трудомісткий і недешевий, вимагаючий спеціалізованого програмного забезпечення, відмінного "заліза" (комп'ютера з дуже хорошими робочими характеристиками) і, поза сумнівом, часових ресурсів, що закономірно збільшує загальну вартість проекту. На додаток хотілося б відмітити, що 3D візуалізація буває дуже різної якості: від практично невідмітних від фотографій, до схемних, швидше схожих на ескізи, картинок. Таким чином, наявність 3D візуалізації, і рівень її виконання впливають на вартість проекту.

Терміни виконання проекту також можуть збільшити або зменшити його вартість. Чим терміновіше необхідно виконати проект тим дорожче він коштує.

Далеке розташування об'єкту впливає на вартість робіт трохи лише при виїзді на вимір. І значно, якщо ведеться авторський нагляд, а об'єкт розташований далеко від місця мешкання або роботи архітектора-дизайнера.

 

Суб'єктивні чинники

Чинники цієї групи, можливо, менш очевидні і зрозумілі замовникові, але не менш важливі.

Стильове вирішення інтер'єру

Як би не дивно прозвучало моє твердження для потенційних замовників, стиль інтер'єру набагато менше впливає на вартість проекту, чим це прийнято рахувати. Зробити якісний мінімалізм частенько складніше, ніж так звану класику. Уміння простими формами і матеріалами створити неповторний стиль - це і є майстерність. А воно, як відомо, цінується і в прямому і у переносному розумінні.

Якщо ж говорити про класику, прованс, ар нуво або ар деко: з великою кількістю деталей, авторських рішень, вітражів, складними стелями, прикрашеними ліпниною, мозаїчними панно, хитромудрою розкладкою плитки, то, безумовно, така робота оцінюється архітектором-дизайнером значно дорожче. Але, з іншого боку, як правило, замовник таких інтер'єрів готовий платити за нестандартні рішення.

Наскільки проект цікавий архітекторові-дизайнерові.

Чим сам проект цікавіше архітекторові або дизайнерові інтер'єру, тим на більші поступки (звичайно, в межах розумного), архітектор-дизайнер готовий піти.

Талант і досвід

Професія - архітектор-дизайнер - визначається не лише талантом, скільки досвідом і кількістю реалізованих об'єктів. І чим такі проектів більше, тим більшу кількість шишок вже набив собі архітектор-дизайнер, тим менша кількість «ляпів» чекає Вас на вашому об'єкті, тим більше вірогідність того, що вам буде зручно готувати на кухні, користуватися сантехнічним устаткуванням, відкривати двері в кімнати, що вам вистачить шаф і інших меблів, світло правильно падатиме в зошит вашої дитини, коли та робитиме уроки тощо. Треба розуміти, що дизайн інтер'єру - це не робота із створення красивих картинок, це робота з втілення їх в життя. Архітектор-дизайнер з маленьким досвідом або без нього частенько не уявляє, яким чином і чи можливо взагалі зробити те, що він придумав. А замовник, що заощадив на досвідченому фахівцеві, найчастіше наймає і робітників дешевше, що також не знають, як втілити задумане "юним талантом". Результат виходить далеким від прекрасних, але безвідповідальних картинок проекту.

 Стаття взята з джерела: RemontVDome.com.ua дизайн комнат

 

Menu

Contacts

Mob. Phone:

+38 (093) 533-9-555

+38 (068) 55-2-55-02

Fax:

+38 (032) 22-44-7-24

e-mail:

RUSLAN@LUP.IN.ua

Postal Adress:

79000, Ukraine, Lviv,

Volodymyra Velykogo Str., 7-a, office 93-a

 

Украинский портАл Безкоштовний каталог сайтів