Проектування
Проект. Що це таке? Для чого потрібен?

Проект. Що це таке? Для чого потрібен?

Для чого потрібен проект.

Одні з найперших питань, які виникають після прийняття рішення розпочати будівництво, ремонт чи реконструкцію – «Чи потрібна проектна документація, який її склад, що це взагалі таке і чи можна на ній заощадити? Чи потрібні взагалі проектанти, чи достатньо знайти досвідчених будівельників?..»

Проект – це комплект документів зі всією необхідною інформацією для проведення всіх стадій будівельно-монтажних робіт, від загальнобудівельних – до введення в експлуатацію.

Треба враховувати, що будь-який об’єкт архітектури – це доволі складна інженерно-технічна споруда, котра окрім архітектурних рішень, має бути достатньо безпечною, функціональною та виправданою з економічної точки зору.

Розглянемо всі ці аспекти на прикладі будівництва заміського будинку:

Read more...
 
Вихідні дані для проекту

ПЕРЕЛІК ВИХІДНИХ ДАНИХ, ЯКІ НАДАЮТЬСЯ ЗАМОВНИКОМ (ДБН А.2.2-3-2004, додаток Г)

Завдання на проектування (завдання на проектування об'єктів виробничого призначення погод­жується з територіальними організаціями згідно з ДБН А.2.3-1).

"Акт вибору майданчика (траси)" або "Акт обстеження майданчика".

Рішення виконавчого органу місцевого самоврядування про надання дозволу на будівництво.

Архітектурно-планувальне завдання на проектування.

Наявні містобудівні планувальні матеріали, проекти детального планування і забудови, генеральні плани, схеми генерального плану промвузлів (промрайонів) або рішення територіальної організації з на­несенням меж ділянки, наміченої для проектування.

Технічні умови на приєднання запроектованого об'єкта до інженерних мереж і комунікацій з тер­мінами їх дії не менше нормативної тривалості проектування та будівництва.

Особливі умови зацікавлених організацій, у тому числі Державної інспекції з енергозбереження.

Дані про види застосовуваних будівельних конструкцій, виробів, імпортного обладнання з показ­никами енергоефективності, якщо це відомо замовнику.

Наявні топографічні плани.

Read more...